Hizmet Sözleşmesi

Ana Sayfa / Hizmet Sözleşmesi

Aday, üyelik ekranında ilgili yerlere ad, soyadı, e-posta ve şifre bilgilerini girerek ve “üye ol” sekmesine tıklayarak Bodrum CV İstihdam Bürosu A.Ş. (“Şirket”) (“Bodrum CV”) ile bu Hizmet Sözleşmesi’ni (“Sözleşme”) akdetmiş olur. 

Madde 1: Taraflar

İşbu Hizmet Sözleşmesi Şirket ile Bodrum CV platformunu herhangi bir bedel ödemeksizin kullanan gerçek kişi aday (“Aday”) arasında akdedilmiştir. 

Madde 2: Amaç

İşbu Hizmet Sözleşmesi’nin kurulmasını amacı iş arayan Adayları, aday çalışan arayan şirketler ile buluşturarak istihdam olanağı yaratmaktır. 

Madde 3: Bodrum CV Platformu Kullanımına İlişkin Hükümler

 1. Aday, üyelik ekranına bilgilerini girerek “üye ol” sekmesine tıklamasıyla Şirket’in kendisi için bir hesap ve profil oluşturmasına izin vermektedir. Aday’ın hesabının oluşturulması için, üyelik oluşturması esnasında paylaştığı e-posta adresine e-posta iletilerek hesabını doğrulaması talep edilmektedir. 
 2. Hesabı ve profili oluşturulan Aday, isterse “özgeçmiş oluştur” sekmesindeki bilgileri doldurarak özgeçmişini oluşturabilir. Özgeçmişine girdiği bilgilerin doğruluğu ve güncelliği konusunda ortaya çıkabilecek itilaflarda her türlü hukuki, cezai ve/veya idari sorumluluk Aday’ın kendisine aittir. Aday’dan üyeliğini takiben 5 (yıl) sonra özgeçmişinde paylaştığı bilgilerin güncelliğini teyit etmesi talep edilecektir. “Özgeçmişini Güncelle” e-postasına herhangi bir yanıt vermeyen adayın üyeliği devam eder ancak özgeçmişi imha edilir.
 3. Özgeçmişinizi oluşturarak kaydetmeniz halinde özgeçmişiniz, “Sadece Başvuru Yapılan Firmalar” seçeneği seçili olarak kaydedilecektir. Bu seçenek seçili olduğu sürece özgeçmişiniz yalnızca başvuru yapılan firmalar tarafından görüntülenerek, bu firmalar ile paylaşılmaktadır. Hesap ayarları üzerinden her zaman özgeçmişinizin paylaşım yöntemini değiştirebilirsiniz. Paylaşım tercihinizi “Bodrum CV Üyesi İşverenler” olarak değiştirmeniz halinde özgeçmişiniz yalnızca Bodrum CV üyesi işverenler tarafından görüntülenebilecek ve bu yolla yalnızca Bodrum CV üyesi işverenler ile paylaşılabilecektir.
 4. Aday’ın paylaşım tercihleri doğrultusunda Bodrum CV’nin işveren müşterileri/üyeleri ile paylaşılan özgeçmişler ve özgeçmişlerde yer alan kişisel ve özel nitelikli kişisel veriler için; işveren üye Bodrum CV ile birlikte müştereken veri sorumlusu olarak konumlanır. 
 5. İşveren müşteriler kendi sistemlerine aktardıkları özgeçmişlerin güvenliğinden münhasıran sorumludur. 
 6. İşveren müşterinin oluşturduğu ilana doğrudan başvuran adayın, başvuru esnasında ilettiği bilgilere Bodrum CV’nin müdahale hakkı bulunmamaktadır. 
 7. Aday istediği zaman özgeçmişinde yer alan bilgileri güncelleyebilir. Ancak Aday’ın işveren müşteriye güncelleme tarihinden önce yaptığı başvurular, başvuru tarihinde yer alan bilgiler doğrultusunda gerçekleştirilmiş olacaktır. 
 8. Aday kendisine e-ileti gönderilmesini isteyebilir. Bunun için üyelik aşamasında “iletişim bilgilerime e-ileti gönderilmesine izin veriyorum” kutucuğunu işaretlemesi gerekmektedir. Aday, hesap ayarları üzerinden veya kendisine gönderilen e-postada yer alan "Listeden çıkmak istiyorum" bağlantısını kullanarak tek tıkla e-posta listesinden çıkabilir.
 9. Aday üyelik oluşturma aşamasında güçlü bir şifre seçmeli, şifresini gizli ve güvende tutmalı, hesabını başka bir kimseye vermemelidir. Aday’ın Bodrum CV’de yer alan kişisel verilerinin kendi ihmalkarlığı nedeniyle ihlal edilmesinden Bodrum CV sorumlu değildir. 
 10. Aday başka bir kişinin bilgilerini kullanarak sahte bir hesap açamaz. Bodrum CV Aday’ın paylaştığı verilerin doğruluğunu kontrol etmemektedir. Paylaşılan verilerin doğru ve güncel olmasından münhasıran Aday sorumludur. 
 11. Aday, Bodrum CV’de, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında suç sayılabilecek hakaret, iftira, tehdit vb. nitelikteki içeriklere yer veremez.
 12. Aday, Bodrum CV’de hukuka aykırı veya suç teşkil eden eylemlere, organizasyonları teşvik eden ve destekleyen içeriklere yer veremez.
 13. Üçüncü kişilerin marka ve telif hakkı gibi fikri mülkiyet haklarını ihlal edecek nitelikte içeriklere yer veremez.
 14. Referans olarak gösterilen kişilerin verilerinin ilgili referans kişisinin bilgi ve rızasına uygun olarak paylaşılması ve referans sahibinin aksi yöndeki tüm talep ve iddialarının sorumluluğu adaya ait olup, Bodrum CV’nin bu konudaki tek yükümlülüğü, bilgilerini elde ettiği referans kişiyi, aydınlatmaktan ibarettir.
 15. Aday, hangi kişisel verilerinin ne şekilde ve hangi amaçlarla işlendiği ve aktarıldığına ilişkin detaylı bilgi almak için https://bodrumcv.com adresinde yer alan Aday Aydınlatma Metni’ni okur. Aday’ın açık rızası doğrultusunda işlenen verilerine üyelik formunu doldururken karşısına çıkan Aday Açık Rıza Metni’nde yer verilmiştir. 
 16. Aday, Kanun kapsamında sahip olduğu haklara ilişkin bilgi talebini/başvurusunu Bodrum CV’ye veya başvuru yaptığı firmaya iletebilir. 
 17. Aday üyeliğini istediği zaman “Üyeliğimi Sil” sekmesine tıklayarak sonlandırabilir. Aday’ın üyeliğini sonlandırması ile Bodrum CV sistemlerinde kayıtlı üyeliği ve özgeçmişi imha edilir. 

 

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Bodrum CV İstihdam Bürosu A.Ş.

E-posta adresi:  info@bodrumcv.com

Mersis No: 017814795960001

Adres: Çarşı Mah. Çarşı Sok. No:2/29 Bodrum/Muğla